ADCC MOLDOVA OPEN Championship - Rezultatele Oficiale
Data și locul :
Mai, 31,2014 mun.Chișinău,Republica Moldova
str.Andrei Doga 22, Sala de Sport a U.S.E.F.S
(Universitatea de Stat de Educație Fizică și Sport)
Girls: -30kg.(11-12yrs)
1. Bernicova Iulia (Bushinkan-PMR)
2. Russineac Daria (Bushinkan-PMR)
Kids: -25kg.(7-8yrs)
1. Starodubțev Maxim (Octagon-Team)
2. Duminică David (Ceadir-Cuvet Team)
3. Capitan Vadim (Octagon-Team)
Kids: -30kg.(7-8yrs)
1. Lozovan Maxim (Octagon-Team)
2. Bordea Daniel (Se-An-Do Team)
3. Moraru Andrian (Se-An-Do Team)
Kids: -30kg.(9-10yrs)
1. Culeac Vladislav (Bushinkan-PMR)
2. Terzi Maxim (Ceadir-Cuvet Team)
3. Dulev Andrei (Ceadir-Cuvet Team)
Kids: -35kg.(9-10yrs)
1. Ochișor Stanislav (Se-An-Do Team)
2. Bogdanov Fiodor (Ceadir-Cuvet Team)
3. Tomșa Timotei (Se-An-Do Team)
Kids: -40kg.(9-10yrs)
1. Neceporuk Egor (Combat Sambo Tiraspol-Team)
2. Malcov Vladislav (Bushinkan-PMR)
3. Britman Dumitru (Bushido-Team)
Kids: -36kg.
1. Cernețchii Eugeniu (Combat Sambo Tiraspol-Team)
2. Jelezoglo Ilie (Ceadir-Cuvet Team)
3. Malencov Constantin (Ceadir-Cuvet Team)
Kids: -40kg.
1. Curdoglo Ilie (Ceadir-Cuvet Team)
2. Cîvîrjic Eugen (Ceadir-Cuvet Team)
Kids: -45kg.
1. Secrieru Felicia (Se-An-Do Team)
2. Probatov Arteom (Combat Sambo Tiraspol-Team)
3. Popov Alexei (Octagon-Team)
Kids: -50kg.
1. Calencovski Dumitru (Samum-Team)
2. Crainov Alex
3. Calendji Iulia (Ceadir-Cuvet Team)
Juniors: -55kg.
1. Ananean Vaghe (Samum-Team)
2. Godea Maxim (Octagon-Team)
3. Topal Sergiu (Ceadir-Cuvet Team)
Juniors: -65kg.
1. Boboc Ionuț (Se-An-Do Team)
2. Gelezoglo Alex (Ceadir-Cuvet Team)
3. Trubaciov Vlad (Samum-Team)
Juniors: -70kg.
1. Țurcan Constantin (Se-An-Do Team)
2. Duca Artiom
3. Cîvîrjic Vadim (Ceadir-Cuvet Team)
Juniors: -75kg.
1. Oranciuc Vladislav (Bushinkan-PMR)
2. Ceban Arteom ( Yeti Bjj-Team)
3. Oglindă Cristian (Se-An-Do Team)
Juniors: -55kg.(17-18yrs)
1. Trelea Sergiu (C.S.A-Team)
2. Stratințchii Maxim (Bushinkan-PMR)
3. Cocev Eugen (Ceadir-Cuvet Team)
Juniors: -60kg.(17-18yrs)
1. Palancica Denis (C.S.A-Team)
2. Ninicu Grigore (C.S.A-Team)
3. Gorcea Bogdan
Juniors: -65kg.(17-18yrs)
1. Lupu Gheorghe (C.S.A-Team)
2. Trandafir Cristian (Se-An-Do Team)
3. Russineak Daniil (Bushinkan-PMR)
Juniors: -70kg.(17-18yrs)
1. Goian Vlad (C.S.A-Team)
2. Ceban Roman
3. Gaidarlîc Veaceslav (Ceadir-Cuvet Team)
Juniors: -83kg.(17-18yrs)
1. Ciugureanu Eduard
2. Lungu Valentin
3. Leiciu Alexei (Ceadir-Cuvet Team)
Female: +60kg
1. Tiron Anastasia (Octagon-Team)
2. Marinova Olga ( Yeti Bjj-Team)
3. Baboi Natalia (Bushinkan-PMR)
Beginners: -60kg.
1. Bîrladeanu Pavel (Yeti Bjj-Team)
2. Burlacu Dumitru (Octagon-Team)
3. Karabadjac Valerii (Ceadir-Cuvet Team)
Beginners: -65kg.
1. Chior Alex (Ceadir-Cuvet Team)
2. Țurcanu Vlad (Octagon-Team)
3. Zgurean Constantin (Octagon-Team)
Beginners: -70kg.
1. Rujavinski Dumitru (Octagon-Team)
2. Cebotari Ivan (Octagon-Team)
3. Baciu Afanasie (Octagon-Team)
Beginners: -76kg.
1. Pătrîniche Chiril (Octagon-Team)
2. Rusnac Nikita (Octagon-Team)
3. Gurzun Tudor (Se-An-Do Team)
Beginners: -83kg.
1. Goian Alexandru (Samum-Team)
2. Nacai Sergiu
3. Marcu Mihai (Yeti Bjj-Team)
Beginners: -91kg.
1. Cotea Cristian (C.S.A-Team)
2. Diaur Dumitru (Octagon-Team)
3. Apetri Alexandru (Octagon-Team)
Beginners: +100kg.
1. Brînză Mircea (Octagon-Team)
2. Caledji Nicolai (Ceadir-Cuvet Team)
3. Marcu Ion (Octagon-Team)
Professsional: -65.9kg.
1. Scubacevskii Arteom (Yeti Bjj-Team)
2. Cojocaru Constantin (Octagon-Team)
Professsional: -76.9kg.
1. Țaranu Pantelei (C.S.A-Team)
2. Dombrovschii Igor (Octagon-Team)
3. Pîntea Oleg (C.S.A-Team)
Professsional: -87.9kg.
1. Bulgac Vasile
2. Găină Alexandru (Octagon-Team)
3. Lazarenco Veaceslav (Yeti Bjj-Team)
Professsional: -98.9kg.
1. Dolidze Roman
2. Bortnikov Kiril (Octagon-Team)
Professsional: +99kg.
1. Dolidze Roman
2. Cernega Roman (Octagon-Team)
Absolute division:
1. Dolidze Roman
2. Bortnikov Kiril (Octagon-Team)
Best Team:
1. Octagon-Team
2. Ceadir-Cuvet Team
3. Se-An-Do Team.
Înregistrare și informații despre evenimen /contact:
Petrachi Eugeniu +37379991777
Website:www.adcc.md
E-mail:info@adcc.md
Facebook page: ADCC Moldova
Foto ADCC-Moldova Open Championship (click aici)
Video ADCC-Moldova Open Championship:
Organizat de: ADCC EUROPE & ADCC MOLDOVA
Ultimile știri
- ADCC MOLDOVA CAMPIONATUL INTERNAȚIONAL LA GRAPPLING ADCC ED. A IX-A 28 APRILIE 2024
- Rezultatele - MOLDOVA CUPA DE IARNĂ 17 DECEMBRIE 2023
- ADCC MOLDOVA CUPA DE IARNĂ 17 DECEMBRIE 2023
- Rezultatele oficiale – Campionatul Național de Grappling – ADCC ed. a VII-a 21 Octombrie 2023
- CAMPIONATUL NAȚIONAL GRAPPLING – ADCC ED. A VII-A 21 OCTOMBRIE 2023