REZULTATELE OFICIALE CAMPIONATUL INTERNAȚIONAL DE GRAPPLING ADCC-MOLDOVA   25 MAI 2019 ED. A VI-A

Fotogalerie / Video

Juniori: 15-16 ani:

-50kg

  1. ZNACENIE STANISLAV (LION-COMRAT)
  2. STARODUBTEV MAXIM (ON-TOP)
  3. ROICO MAXIM (ON-TOP)

-55kg

  1. PEIU VASILII (LION-COMRAT)
  2. BULAT ION (THAI BOXING CLUB)
  3. CERNEVSCHII EUGEN (COMBAT SAMBO TIRASPOL)

-60kg

  1. TOMA DANIEL (BURLACU BJJ)
  2. PEIU VASILII (LION COMRAT)
  3. SARI MAXIM (LION COMRAT)

-65kg

  1. TUGULEA OLEG (SE-AN-DO)
  2. CARABET MAXIM (ZR TEAM MOLDOVA)
  3. SAVITCHII IVAN (WOLVERINE)

-70kg

  1. CARABET MAXIM (ZR TEAM MOLDOVA)
  2. IONESCU ALEXANDRU (THAI BOXING CLUB)
  3. CUMPANICI ION (ADRENALINE)

-75kg

  1. MELNIC IGOR (BERCUT)
  2. CHIRILL GONEAROV (THAI BOXING CLUB)
  3. TULGARA ADRIAN (BERCUT)

-80kg

  1. BATCU IONUT (BUSHIDO)
  2. MELNIC IGOR (BERCUT)
  3. TULGARA ANDRIAN (BERCUT)

+80kg

  1. BOTEZAT VLADIMIR (BURLACU BJJ)
  2. HOLBAN ION (BERCUT)
  3. NICHITA ANTON (ON-TOP)

 

Fete: +18 ani: -55Kg

  1. CIOBANU ANA MARIA (GRADISTE)
  2. SURDU GABRIELA ( SE-AN-DO)

Fete: +18 ani : -60Kg

  1. CIOBANU ANA MARIA (GRADISTE)
  2. OLENA IERMOLINA (RD-SPORT)

Fete: +18 ani : +60Kg

  1. MARINA MAIDANIUK (RD-SPORT)
  2. ALEXA NATALIA (ON-TOP)

Juniori: 17-18 ani:

-60kg

  1. VICOL CONSTANTIN (SEANDO)
  2. VARTIC MIHAI (BERCUT)
  3. BURJACOVSHI LUCIAN (MMA FACTORY)

-65kg

  1. TERENTE MARIN (BERCUT)
  2. SIMENCIUC VITALIE (ALIGATOR)
  3. TARLEV SAMUIL (LION COMRAT)

-70kg

  1. PINZARI ION (BERCUT)
  2. IABANJI RADU (BARBAROSA TEAM)
  3. RADU GASPAR (MMA FACTORY)

-75kg

  1. BOTOLAN CRISTIAN (ALIGATOR)
  2. VECHIU MIHAI (BERCUT)
  3. CHIRICA ION (TAHI BOXING CLUB)

-80kg

  1. TUGULEA CRISTIAN (ON-TOP)
  2. ILIE KOVALI (ADRENALINE)
  3. TABURCEANU ION (BARBAROSA TEAM)

+80kg

  1. ALLAN COVALI (ADRENALINE)
  2. JELEZOV ARTIOM (LION COMRAT)
  3. PINZARI ION (BERCUT)

Adulti +18 (Clasa B):

-60kg

  1. HARCIU ANDREI (TIRASPOL)
  2. KULBAKA OLEG (KIEV-MMA)

-65kg

  1. ANTONENKO ARTEOM (KIEV-MMA)
  2. RUSEV IVAN (TIRASPOL)
  3. VLADISVAL KHARLAKEVYCH (RD-SPORT)

-70kg

  1. HANTEA NICOLAE (THAI BOXING CLUB)
  2. CEBANENCO VALENTIN (BARBAROSA TEAM)
  3. JUBEA SERGIU (THAI BOXING CLUB)

-76kg

  1. MALAI NICU (BURLACU BJJ)
  2. BASS SERGHEI (TIRASPOL)
  3. GORTOPAN RAFAEL (ON-TOP)

-83kg

  1. PETR LISTOPAD (ON-TOP)
  2. COZUKHAR ANDRII (ARHAT)
  3. CAZACLIU CRISTIN

-91kg

  1. GONCEAR SERGIU (ON-TOP)
  2. POPA EUGEN (FUKURO)
  3. CACEROVSCHI ALEX (WOLVERINE)

-100kg

  1. GONCEAR SERGIU (ON-TOP)
  2. CIUGUREANU EDUARD (ADRENALINE)
  3. BOGHIAN SEBASTIAN (DAOS)

+100kg

  1. VICOL CRISTIAN (ON-TOP)
  2. CAPCANARI ION (BERCUT)

Adulti +18 (Clasa A)

-60kg

  1. MOISEI GHEORGHE (BURLACU BJJ)
  2. SARACUL VEACESLAV (ON TOP)

-65kg

  1. SIRBU MIHAI (LION ACADEMY)
  2. BRUMA OLEG (LION ACADEMY)
  3. SCUBACEVSCHII ARTIOM (OGJJ-MOLDOVA)

-70kg

  1. CEBAN IGOR (ON-TOP)
  2. FRUNZE ION (THAI BOXING CLUB)
  3. PALANCICA DENIS (BARBAROSA TEAM)

-76Kg

  1. BOSTAN DUMITRU THAI BOXING CLUB)
  2. LUNCAS EUGEN (WOLVERINE)
  3. GHELTOSANU DUMITRU (SEANDO)

-83kg

  1. FIODOROV DUMITRU (WOLVERINE)
  2. CEBAN DUMITRU (WOLVERINE)
  3. BRAGAGIU MIRCEA (BURLACU BJJ)

-91kg

  1. RUSNAC NICHITA (ON-TOP)
  2. DONTU ROMAN (ACADEMIA-MMA)
  3. CUCUARA ALEXANDRU (ON-TOP)

-100kg

  1. YEVGEN MALAMEN (UKR)
  2. SERGEY CHERNOV (UKR)
  3. ZUGRAV GRIGORE (ON-TOP)

+100kg

  1. ROMANOV ALEXAND ( LION COMRAT)
  2. YEVGEN MALAMEN (UKR)
  3. SERGEY CHERNOV (UKR)

OPEN-AVANSATI

  1. ROMANOV ALEXAND ( LION COMRAT)
  2. BRAGAGIU MIRCEA (BURLACU BJJ)
  3. FIODOROV DUMITRU (WOLVERINE)

OPEN-INCEPATORI

  1. CACEROVSCHI ALEX (WOLVERINE)
  2. POPA EUGEN (FUKURO)
  3. FRUNZA MARIN (BARBAROSA TEAM)

BEST TEAM:

  1. ON-TOP MOLDOVA – 48 PUNCTE
  2. BERCUT – 33 PUNCTE
  3. LION – 31 PUNCTE

 

Copyright © adcc.md

ABU DHABI COMBAT CLUB