REZULTATELE OFICIALE CAMPIONATUL NAȚIONAL PENTRU SENIORI DE GRAPPLING ADCC-MOLDOVA 19 OCTOMBRIE 2019 ED. A IV-A

a.n 2004-2003 BĂIEȚI :

-50kg

  1. ZNACENIE STANISLAV (SSPCST COMRAT)
  2. STARODUBTEV MAXIM (ON-TOP)
  3. BABARAYCA VLADIM (SSPCST COMRAT)

-55kg

  1. ROTARI DAN (ON-TOP)
  2. CRETU NICOLAI (SSPCST COMRAT)
  3. MACARI STAS (NELUMBO)

-60kg

  1. PEIU VASILI (SSPCST COMRAT)
  2. SARI MAXIM (SSPCST COMRAT)
  3. ROTARI DAN (ON-TOP)

-65kg

  1. TARCHILA DANIEL (THAI BOXING CLUB)
  2. CURTIEV VASILI (SSPCST COMRAT)
  3. BALAN ALEXEI (BUSHIN DOJO)

-70kg

  1. ANDREI SIRBU (LICEUL SPORTIV 2)
  2. DENIS VISCUN (LICEUL SPORTIV 2)
  3. MOROZAN SERGIU (THAI BOXING CLUB)

-75kg

  1. ANANII ROSTISLAV (BUSHIN DOJO)
  2. ALEXANDR BOLEA (LICEUL SPORTIV 2)
  3. DENIS VISCUN (LICEUL SPORTIV 2)

a.n 2002-2001 BĂIEȚI :

-60kg

  1. VLADISLAV BUTUC (LICEUL SPORTIV 2)
  2. SARANDI ANDREI (SSPCST COMRAT)
  3. BURJACOVSHI LUCIAN (MMA ACADEMY)

-65kg

  1. TARLEV SAMUIL (SSPCST COMRAT)
  2. VANAGA ALEX (ON-TOP)
  3. SMOLEAC DMITRII (CSA)

-70kg

  1. GASPAR RADU (MMA ACADEMY)
  2. PINTEA PETRU (MMA ACADEMY)
  3. ENI ANDREI (ON-TOP)

-75kg

  1. IGOR DRONIC (LICEUL SPORTIV 2)
  2. RAILEAN DANIEL (MMA ACADEMY)
  3. BATCU IONUT (TAHI BOXING CLUB)

-80kg

  1. TUGULEA CRISTIAN (ON-TOP)
  2. JELEZOV ARTIOM (SSPCST COMRAT)
  3. VLAD BURDUJA (LICEUL SPORTIV 2)

+80kg

  1. TUGULEA CRISTIAN (ON-TOP)
  2. BARDIER MARIAN ( MMA ACADEMY )
  3. AVRAMOV VLADIMIR ( SSPCST COMRAT )

a.n.2000 SENIORI-ÎNCEPĂTORI +18

-60kg

  1. MOSCALICIUC DENIS (NELUMBO)
  2. RUJANSCHI ANDREI (BERCUT)

-65kg

  1. PATRASCU VADIM (NELUMBO)
  2. LUPAN VICTOR (ON-TOP)
  3. HARCIU ANDREI ( COMBAT SAMBO TIRASPOL )

-70kg

  1. PURICE DUMITRU ( BURLACU JIU JITSU ACADEMY )
  2. POGREBAN MAXIM (THAI BOXING CLUB)
  3. IBANJI RADU ( BARBAROSA SCHOOL )

-76kg

  1. CROITOR SILVIAN (NELUMBO)
  2. LUCHIAN IURIE (BERCUT)
  3. COJOCARU VASILE (ON-TOP)

-83kg

  1. FRUNZE ANDREI ( THAI BOXING CLUB )
  2. BULGAREAN MAXIM (CSA)
  3. CROITOR SILVIAN (NELUMBO)

-91kg

  1. LACUSTA IGOR (ON-TOP)
  2. VRABII VADIM (BARBAROSA SCHOOL)

-100kg

  1. FLOCOSU DINU ( BURLACU JIU JITSU ACADEMY )
  2. LACUSTA IGOR (ON-TOP)
  3. GONCEAR SERGIU (ON-TOP)

a.n.2000 FETE-ÎNCEPĂTORI +18

  1. CIOBANU ANA MARIA (GRADISTE)
  2. CHELI DONNA ( SSPCST COMRAT )

a.n.2000 SENIORI-AVANSAȚI +18

-65kg

  1. BOGDAN ION (ON TOP)
  2. HARCIU ANDREI ( COMBAT SAMBO TIRASPOL )

-76Kg

  1. VELENCIUC PAVEL (WOLVERINE)
  2. CROTOV EGOR (NELUMBO)
  3. BOGDAN ION (ON TOP)

-83kg

  1. DONTOV ALEXANDRU (ON TOP)
  2. VLADISLAV RUDEI ( MMA ACADEMY )

-91kg

  1. DONTU ROMAN ( MMA ACADEMY )
  2. OGLINDA CRISTIAN ( SEANDO )
  3. POCATILOV DENIS ( MMA ACADEMY )

-100kg

  1. STRECHIE ALEXANDR (THAI BOXING CLUB)
  2. OSTAPENCO DAN ( MMA ACADEMY )

OPEN- AVANSAȚI

  1. STRECHIE ALEXANDRU (THAI BOXING CLUB)
  2. ROMANOV ALEXANDR ( SSPCST COMRAT )
  1. URSACHI ANDRIAN ( MMA ACADEMY )

OPEN- ÎNCEPĂTORI

  1. IVANOV VITALI
  2. GONCEAR SERGIU (ON TOP)
  1. CROITOR SILVIAN (NELUMBO)

CEA MAI BUNA ECHIPĂ:

  1. ON-TOP MOLDOVA – 47 PUNCTE
  2. SSPCST COMRAT – 35 PUNCTE
  3. MMA ACADEMY – 28 PUNCTE

Parteneri oficiali

mecc2

logo pach new one

Uniunea Federatiilor Sporturilor de Contact

Noi pe Facebook

Copyright © adcc.md

ABU DHABI COMBAT CLUB