2015
Competitie la care au participat 170 de sportivi cu virsta de la 7ani pina la 35ani din toata R.Moldova, au fost si sportivi din Romania si Turcia .
Lista Echipelor care au participat la turneu ADCC Moldova OpenChampionship 2015:
  • Bercut Fight Club.
  • Octagon-Team.
  • Garuda.
  • Icon/Daos-Romania.
  • C.S.A (Combat Sambo Asociation).
  • Aligator.
  • Farang Mu Sul.
  • Academia Se-An-Do.
  • Boevoe Sambo-Tiraspol.
  • X-Force Team.
  • Bender Jiu-Jitsu.
  • Mereni.
  • Burlacu BJJ.
  • Adrenalin.
  • Academia MMA-Elat.
  • Submission Culture.
  • Yeti BJJ.
  • Echipa LTPS-2 şi ŞSRO.
  • Echipa BJJ din Turcia.
Copii: 7-8ani:
-24kg
  1. Navosli Vadim (Farang Musul)
  2. Moiseenco Andrei (C.S.A)
  3. Mecicari Nichita (Farang Musul)
-28kg
  1. Rangu Samira (Se-An-Do)
  2. Bordea Dan (Se-An-Do)
  3. Constantinov Nichita (Farang Musul)
Copii: 9-10ani:
-28kg
  1. Ealanji Maxim (Farang Musul)
  2. Mecicari Denis (Farang Musul)
  3. Starodubtev Maxim (Octagon)
-32kg
  1. Carbunari Vlad (Mereni)
  2. Terzi Maxim (Farang Musul)
  3. Cusnir Sergiu (X-Force)
-36kg
  1. Eamboglo Roman (Boevoe Sambo-Tiraspol)
  2. Mihov Alex (Octagon)
  3. Petrasciuc Denis (Octagon)
-40kg
  1. Civirjic Andrei (Farang Musul)
  2. Dvornic Anastasia (Octagon)
  3. Antoci Vlad (Octagon)
+40kg
  1. Neciporuc Egor (Boevoe Sambo-Tiraspol)
  2. Mihalache Andrei (Se-An-Do)
  3. Ostafii Alexandrin (Se-An-Do)
Copii: 11-12ani:
-36kg
  1. Harciu Denis  (Boevoe Sambo-Tiraspol)
  2. Tomsa Timotei (Se-An-Do)
  3. Savin Nicolai (Farang Musul)
-40kg
  1. Ochisor Stanislav (Se-An-Do)
  2. Petica Igor (X-Force)
  3. Pastuhov Arteom (Echipa LTPS-2 şi ŞSRO)
-55kg
  1. Genunchi Lucian (Octagon)
  2. Liurca Stanislav (X-Force)
Copii: 13-14ani:
-40kg
  1. Dragancea Mihail (Farang Musul)
  2. Chitoroaga Vasile (Farang Musul)
  3. Zabunov Vasile (Farang Musul)
-50kg
  1. Curdoglo Ilie (Farang Musul)
  2. Civirjic Eugen (Farang Musul)
  3. Munteanu Vlad (Octagon)
-55kg
  1. Postica Catalin (Mereni)
  2. Druta Vlad (Echipa LTPS-2 şi ŞSRO)
  3. Zglavoc Cristi (C.S.A)
+55kg
  1. Negruta Alex (Echipa LTPS-2 şi ŞSRO)
  2. Veringa Petru (Se-An-Do)
  3. Breus Nikita (Octagon)
Juniori: 15-16ani:
-50kg
  1. Bobatrin Mihai (Aligator)
  2. Botoi Adrian (Farang Musul)
-55kg
  1. Cirlan Victoria (Echipa LTPS-2 şi ŞSRO)
  2. Techie Mihaela (Echipa LTPS-2 şi ŞSRO)
  3. Malic Rafaela (Echipa LTPS-2 şi ŞSRO)
-60kg
  1. Harciu Andrei (Boevoe Sambo-Tiraspol)
  2. Godea Maxim (Octagon)
  3. Gheltosanu Dumitru (Se-An-Do)
-65kg
  1. Buzdugan Petru (Aligator)
  2. Esan Sorin (Se-An-Do)
  3. Tutunaru Andrei ( Yeti BJJ)
Juniori: 17-18ani:
-60kg
  1. Gubin Maxim (Adrenalin)
  2. Pintea Alexei (C.S.A)
-65kg
  1. Palancica Denis (C.S.A)
  2. Gangan Eduard (Octagon)
  3. Trandafir Cristian (Se-An-Do)
-70kg
  1. Goian Vlad (C.S.A)
  2. Alexeev Alexei (C.S.A)
  3. Gutanu Nicolae (Se-An-Do)
-75kg
  1. Turcan Constantin (Se-An-Do)
  2. Botnari Alexandru (Octagon)
  3. Cinali Dumitru (Boevoe Sambo-Tiraspol)
+80kg
  1. Claudin Petru (Icon/Daos)
  2. Gaidarlic Veceslav (Farang Musul)
  3. Ivanov Vlad (Burlacu BJJ)
Adult+18 (Clasa B):
-60kg
  1. Karabadjac Valera (Farang Musul)
  2. Constantinova Linda (Farang Musul)
-65kg
  1. Timciuc Constantin (Adrenalin)
  2. Parapiz Gheorghe (C.S.A)
  3. Scrob Alex  (Boevoe Sambo-Tiraspol)
-70kg
  1. Macari Mihai (Garuda)
  2. Baciu Vasile (Octagon)
  3. Suvac Maxim (Adrenalin)
-76kg
  1. Stoica Catalin (Icon/Daos)
  2. Bragagiu Mircea (Burlacu BJJ)
  3. Baciu Afanasie (Octagon)
-83kg
  1. Muratov Danila (Yeti BJJ)
  2. Prodan Sergiu (Yeti BJJ)
  3. Scurtu Ion (Bercut)
-91kg
  1. Lisa Anatol (C.S.A)
  2. Botnari Sergiu (Bercut)
  3. Carcea Iulian (Adrenalin)
-100kg
  1. Cristea Negrea (Icon/Daos)
+100kg
  1. Borisciuc Eugen (C.S.A)
Adult +18 (Clasa A)
-65.9kg
  1. Sirbu Mihail (Mereni)
  2. Scubacevski Artiom (Submission Culture)
  3. Culai Andrei (C.S.A)
-76.9kg
  1. Taran Pantelei (C.S.A)
  2. Arnaut Sandu (Yeti BJJ)
  3. Ciobanu Gheorghe (Bercut)
-87.9kg
  1. Strechie Alexandru (Yeti BJJ)
  2. Cojocaru Ion ( Academia MMA-Elat)
  3. Botnaru Vasile (Bercut)
-98.9kg
  1. Bordei Claudiu (Icon/Daos)
  2. Tcaci Alexandru (Farang Musul)
  3. Leah Alexandru (C.S.A)
+99kg
  1. Leah Alexandru (C.S.A)
  2. Kirilenko Sergiu (Bender Jiu Jitsu)
  3. Umit Kemal Yilmaz (Turkey)
Open Clasa B.+18
  1. Negrea Cristian (Icon/Daos)
  2. Coada Madalin (Icon/Daos)
  3. Muratov Danila (Yeti BJJ)
Open Clasa A.+18
  1. Strechie Alexandru (Yeti BJJ)
  2. Umit Kemal Yilmaz (Turkey)
  3. Cibotaru Andrei (Bercut)
Best Team:
  1. Farang MuSul Moldova-54 points.
  2. C.S.A (Combat Sambo Association)-45 points.
  3. Academia Se-An-Do -34 points.
Mai multe informatii:
www.adcc.md    E-mail:info@adcc.md
Organizer: ADCC Moldova & ADCC Europe
adcc moldova
Share:
Parteneri oficiali
 
mecc2

logo pach new one


 
Copyright © adcc.md ADCC Moldova